essiz-doganin-izinde-akyaka-yuvarlakcay-ve-guzelkoy-turu
Destinasyon Akyaka
Süre 1 gün
Tür Gurup Turu
Tur Kodu 5

Eşsiz Doğanın İzinde, Akyaka Yuvarlakçay ve Güzelköy Turu

799₺
En düşük fiyat

Tüm kartlara 3-6-9-12 Taksit İmkanı!

  • Akyaka
  • Azmak Nehrinde Sandal Gezisi
  • Yuvarlakçay
  • Güzelköy

Gökova Körfezi’nin doğu ucunda yer alan Akyaka; doğası ve konumu gereği uzun yıllardır koruma altında olduğu için bildiğimiz turistik beldelerine pek benzemiyor. Tek tip evleri, oksijen deposu yeşili ve alternatifli koyları buranın en sevilen özellikleri.

AKYAKA - YUVARLAKÇAY - GÜZELKÖY TURU

Sabah Kahvaltısı - Azmak Nehrinde Tekne Turu - Ulaşım - Rehberlik Dahil !

Her Cumartesi ve Pazar Araç Kalkış Saatleri ve Duraklar

06:15 Bostanlı İskele

06:30 Karşıyaka Anıt

06:40 Bayraklı Üst Geçit

06:50 Bornova Ege Üniversitesi Acil Önü

07:00 Konak İskele Otobüs Durakları
07:15 Şirinyer (Eroğlu İş Merkezi)

07:25 Üçyol Meydan (Pamukkale Ofis Önü)

07:35 Fahrettin Altay Pamukkale Ofis Önü

07:45 Gaziemir Migros

TUR PROGRAMI

Siz değerli misafirlerimizle buluştuktan sonra güneş tanrısı Apollon’un diyarlarına doğru yola çıkıyoruz ve yol üzerindeki anlaşmalı noktamızda kahvaltımızı yapıyoruz. Kahvaltımızın ardından Aydın-Çine güzergahını kullanarak, bir tarafında Azmak Nehri, diğer yanında Gökova Körfezi ile Ege’nin gizli cennetlerinden biri, Muğla’nın Ula ilçesine bağlı Akyaka’ya gidiyoruz. Beldedeki dağlardan gelen soğuk suların, Gökova körfeziyle buluştuğu yerde oluşan bir doğa harikası “Azmak“ üzerinde, yaklaşık 30 dakikalık tekne turumuza katılıyoruz. Tekne turu sonrasında Akyaka Sahilinde 2 saat boyunca yüzme molası veriyoruz. Serbest zamanımızın ardından muhteşem bir doğal güzelliğe sahip Muğla’nın Köyceğiz ilçesine bağlı Yuvarlakçay’a doğru ilerliyoruz. Köyceğiz ve Ortaca arasında kalan Topgözü Kanyonu'nda bulunan ve Muğla bölgesinin en yüksek dağı olan Sandras Dağı’nın kar sularından beslenen bu cennet köşe, özellikle sıcak yaz günlerinde yöre halkının en önemli kaçış noktalarından birisi. Yöredeki pek çok köyü besleyen nehrin adı olan Yuvarlakçay’da, kayaların arasından çıkıp, gün ışığıyla tanışan kar sularının seyrine doyulmayan şelalenin yanı başında yemyeşil ağaçların serin gölgesinde, kuş sesleri ve çağıldayan suyu eşliğinde keyif yapabilir, alabalıktan tandıra, kavurmaya ve yoğurtlamaya kadar çok sayıda leziz yemeği tadabilir, çay üzerine kurulan ahşap salıncaklarda sallanarak suya atlayabilir ya da sadece suyun üzerinde salınıp, bol bol fotoğraf çekilebilirsiniz. Yuvarlakçay’da geçirdiğimiz serbest zaman sonrasında ise; bir sonraki durağımız olan Güzel Köylü dizisinin çekimlerinin yapılmış olduğu Güzelköy'e gidiyoruz. Burada mola vererek meydan kahvesinde kahvelerimizi içip, çarşısnı gezerek alışveriş yapma şansımız bulunuyor. Güzelköy'den muhteşem anılarla ayrılarak İzmir'e doğru yola çıkarak, ardımızda harika anılar ve fotoğraf kareleri bırakarak yolda vereceğimiz kısa molaların ardından bir sonraki BİGEZENTUR organizasyonumuzda görüşmek dileğiyle keyifli bir günün daha sonuna geliyoruz…

NOT: Yol yoğunluğu, trafik, sis ve hava şartlarına bağlı olarak İzmir’e varış saatimiz planlanandan geç olabilir. Dönüş saati için net bir saat verilmez, program akışına göre ortalama saat belirtilir.

ÖNERİLERİMİZ:

Gezimiz boyunca ayağınızda rahat bir ayakkabınızın olması, yürüyüşlerinizi daha keyifli bir hale getirir.
Yapacağınız spor & şık kombinler fotoğraflarınızın beğenilerini yükseltebilir!
Ve en önemlisi, fotoğraf makinesi, şarj aleti ve powerbankinizi yanınıza almayı unutmayınız!

ÖNEMLİ DETAYLAR:

-Tur esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilmez.
-Araçlarımız belirlenen noktalardan, belirlenen saatlerde hareket ederler. Hareket saatinden en az 5 dakika önce hareket noktasında olmanız ricamızdır. Geç kalan ve tura katılmayan misafirlerimiz herhangi bir hak talebinde bulunamayacaklardır.
-Tur kalkış tarihinden önce, araçtaki görevli personelin iletişim numarası rezervasyon esnasında verdiğiniz numaraya kısa mesaj olarak gönderilecektir. Vermiş olduğunuz numaranın doğru olmasına lütfen dikkat edin. Aksi taktirde aramızda oluşan iletişimsizlik için sorumluluk tarafınıza ait olacaktır.
-18 Yaş altı reşit sayılmayan misafirlerimizden anne veya babalarıyla beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamenin seyahat sırasında yanında bulundurmaları zorunludur. -Rehber, hava koşulları ve olumsuz yol durumu gibi gerekli gördüğü taktirde tüm programı tamamlamak kaydı ile zamanlama ve program akışında değişiklik yapma hakkına sahiptir.
-Programda belirtilen oteller, restoranlar herhangi bir problem karşısında, standartları ve mevkiileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir.
-Turumuz; rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri olarak paket halindedir, ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez. Bazı konaklamalı turlarımızın ulaşımsız satışı mevcuttur.
-Yeterli çoğunluk sağlanamadığı taktirde, satın alınan tur farklı bir tarihe ertelenebilir ya da iptal edilebilir. Böyle bir durumda misafirlerimize 1 (bir) gün öncesinden haber verme yükümlülüğü bize aittir.
-Mücbir sebeplerden -hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk, misafirlerin rehberin verdiği zamanlara uymama gibi- gezilemeyen yerlerden, şirketimiz sorumlu değildir.
-Turların dönüş saatleri trafik yoğunluğuna göre değişiklik gösterebilir. Net ve kesin dönüş saati verilmemektedir.
-T.C. Vatandaşı olmayan yabancı uyruklu misafirlerimiz programlarımızda ayrıca bir fark ödemezler. Müze kart uygulamasının T.C. vatandaşlarına özel bir uygulama olması nedeni ile müze kart verilmez. En son yayımlanan sirkü, bir önceki sirküyü geçersiz kılar.

DAHİL OLANLAR:
Lüks Araçlar ile Ulaşım
Prof. Rehberlik Hizmeti
Sabah Kahvaltısı
Azmak Nehrinde Sandal Gezisi


HARİÇ OLANLAR:
Öğle Yemeği
Kişisel Harcamalar