butik-mardin-sanliurfa-ve-gaziantep-kesfi-ucakla
Destinasyon Gap
Süre 4 gün
Tür Gurup Turu
Tur Kodu 129

Butik Mardin, Şanlıurfa ve Gaziantep Keşfi Uçakla

11.999₺
En düşük fiyat

Tüm kartlara 3-6-9-12 Taksit İmkanı!

Dıyarbakır, Hasankeyf, Midyat, Mor Gabriel Manastırı, Kafro, Mardin, Göbeklitepe, Şanlıurfa, Halfeti, Zeugma Müzesi, Gaziantep Çarşı

UÇAKLI
BUTİK MARDİN - ŞANLIURFA - GAZİANTEP TURU

DİYARBAKIR | HASANKEYF | MİDYAT |  MOR GABRIEL MANASTIRI | KAFRO | MARDİN | GÖBEKLİTEPE | ŞANLIURFA 
| HALFETİ | ZEUGMA MÜZESİ | GAZİANTEP ÇARŞI

GİDİŞ
Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar (05:45)
DÖNÜŞ
Gaziantep Havalimanı İç Hatlar (22:50)

DİLLERİN ve DİNLERİN BULUŞTUĞU KENTE GİDİYORUZ!

Kültürel ve tarihi zenginliğiyle Türkiye’nin en güzel tur rotalarından biri olan GAP’ı deneyimli rehberlerimiz, konforlu ulaşım alternatiflerimiz ve zengin bir tur programıyla keşfetmenin ayrıcalığını yaşayacaksınız!

28 Eylül - 01 Ekim Kesin Kalkış
26 Ekim / 29 Ekim Kesin Kalkış

(4 GÜN-3 GECE)

DAHİL OLANLAR:
Uçak Bileteri Gidiş - Dönüş
Midyat’ta 1 Gece Konaklama
Mardin’de 1 Gece Konaklama
Şanlıurfa 1 Gece Konaklama
Otelde 3 sabah Kahvaltısı 2 Akşam Yemeği
Uçak Sonrası Ulaşım ve Çevre Gezileri
Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
Zorunlu Seyahat Sigortası

HARİÇ OLANLAR:
Müze, Ören Yeri ve Milli Park Girişleri
Öğle Yemekleri
İlk Gün Yolda Alınan Kahvaltı
Son Gün Yolda Alınan Akşam Yemeği
Yolda Molalarda ve Otellerde Ekstra Harcamalar
Hasankeyf Tekne Turu
​Şanlıurfa Sıra Gecesi / Yemekli

1. Gün

Siz değerli misafirlerimizle sabah saat Adnan Menderes Havalimanı iç hatlar terminalinde buluşup, SUNEXPRESS Hava Yolları Check-in işlemlerimizi tamamlayarak saat 05:45 uçağı ile hareket ediyor ve saat 07:45’de DİYARBAKIR Havalimanına iniyoruz. Diyarbakır’ a ulaştığımızda ilk olarak Hevsel Bahçeleri eşliğinde tarihi 10 Gözlü Köprüyü Görüyoruz. Mardin Kapı’dan içeriye girip eski şehri gezmeye başlıyoruz. Diyarbakır Ulu Cami’ni, Cahit Sıtkı Tarancı Evi ve Müzesi’ni, Hasan Paşa Hanı, Diyarbakır Surları’nı, Hevsel Bahçeleri’ni, Mardin Kapısı’nı ve Hz.Adem ile Hz.Havva’nın indirildiğine inanılan Kırklar Dağı’nı görüp Diyarbakır gezimizi tamamlıyoruz alacağımız serbest zamanda öğle yemeğimizi yiyip yolculuğumuza devam ediyoruz. Yaklaşık 1,5 saat sürecek yolculuk sonrasında durağımız Hasankeyf’e hareket ediyoruz. Ilısu Barajı’nın yapımıyla sular altında kalan Hasankeyf 5 bin yıl öncesinden günümüze kadar önemli bir yerleşim yeri olmuştur. Artuklu’ lar zamanında en görkemli günlerini yaşayan bu kadim kent gezimizde Dicle Nehri’nin kıyısındaki tarihi kalıntıların görüntüsü sizleri çok etkileyecektir. Hasankeyf’te tekne turuna katılıyoruz ve rehberimizin anlatımlarını dinleyip fotoğraflarımızı çektikten sonra Tur Abdi’n bölgesinin kalbi sayılan Süryani cemaatinin en önemli yerleşmelerinden Midyat’ta geliyoruz burada kısa bir gezi yapıyoruz. Süryani ustalarının yüzyılların birikimiyle ince ince işlediği telkari sanatının en iyi örneklerinden alabilirsiniz. Sizlerin Sıla Dizisi ile tanıdığınız Midyat evlerinin en güzel örneklerinden olan Kaymakamlık Konuk Evi’ne uğruyoruz. Alışveriş için alacağımız serbest zaman sonrası bölgedeki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.- MİDYAT Konaklama: LADİNOS OTEL-Midyat.

2. Gün

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltısının ardından, Midyat yolculuğumuzun devamı olan Süryani Kadim Ortodoks'larının ünlü ve büyük yapıtlarından biri olan Safran ya da diğer adıyla Mor Gabriel Manastırı’nı (Deyrulumur) ziyaret ederek günümüze başlıyoruz. Manastır içerisindeki Yemekhane, Mezarlık ve Meryemana Kilisesi'ni rehberimiz eşliğinde geziyor ve buradan yine Midyat yakınlarındaki Mağara Köy’e doğru yol alıyoruz. Ezidi Köyü olarak bilinen yerleşimde Ezidi kültürü hakkında bilgi alacağız. Mardin ve civarında yerleşmiş farklı kültürlerin hep birlikte uyum içinde yaşayışlarına yakından tanık olacağız. Buradan Bagok (İzla) Dağlarının eteklerinde yer alan Elbeğendi (Kafro) Köyüne geçiyoruz. Avrupa’ya göç etmek zorunda kalan ve bir gün doğup büyüdükleri topraklara dönmek isteyen Süryani konakları ve Meryem Ana Kilisesi’ni görüp, Güneydoğu Anadolu’ da çok farklı bir doğal güzelliğe ve yeşiline sahip olan Beyaz Su mesire yerine doğru yola çıkıyoruz. Yemyeşil ağaçlarla kaplı ve gürül gürül suların aktığı bu cennet ortamda mola veriyoruz. Daha sonra Nusaybin’e hareket ediyoruz. Metropolitlik merkezi, 1364-1839 yılları arasında da Turabdin bölgesi için Patriklik makamı olmuş Mor Yakup Manastırı’nı ziyaret edip, Daha sonra Pers İmparatoru Darius ile Büyük İskender’in savaşına tanıklık eden, Güneydoğu'nun Efes'i olarak anılan Dara Antik Kenti’ne ulaşıyoruz. Halk arasında zindan denilen, yerin altındaki o görkemli Su Sarnıcı’nı ve Dara Barajı’nın Tahliye Kemerlerini görüp, igecesi ‘’Gerdanlık’’ gündüzü ‘’Seyranlık’’ olan MARDİN’e geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Konaklama: YAY GRAND OTEL.

3. Gün

Otelimizde alacağımız Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıp, Süryani kilisesinin önemli merkezlerinden olan Deyrulzafaran’ı (Safran Manastırı) geziyoruz. Daha sonra Mezopotamya olarak adlandırılan bölgede bir dağın tepesine kurulmuş olan eski Mardin’i göreceğiz. Tarihe canlı tanıklık yapacağınız bu eşsiz şehrin dar sokaklarında yürürken Savur-Kıllıt Köyü, Ulu Camii, Zinciriye Medresesi, Kasımiye Medresesi, Latifiye Cami, Kırklar Kilisesi, Tarihi Postane Binası görülecek yerler arasında. Keyif dolu geçen gezinin sonunda Mezopotamya ovasına karşı çaylarımızı yudumladıktan sonra Mardin' den ayrılıp Peygamberler şehri Şanlıurfa'ya hareket ediyoruz. İlk olarak Dünya tarihinin en eski yerleşik düzendeki tapınağı olarak kabul edilen Göbeklitepe’ye ulaşıyoruz. Cilalı Taş Devrinden kalma, son dönemde dünya tarihini bile değiştiren ve dünyanın en eski açık hava tapınağı olarak kabul edilen Göbeklitepe'de Rehberimizin yapacağı anlatımlar Göbeklitepe’ye daha bir önem kazandıracaktır. Gezimizin ardından otelimize yerleşiyoruz. Kahvaltı ve konaklama otelimizde. Bu gece Konaklamamız Oda Kahvaltı şeklindedir. >>> Dileyen misafirlerimizle muhteşem bir eğlence için Sıra Gecesine gidiyoruz. ( EKSTRA YEMEKLİ ) Konaklama: ULUDAĞ OTEL, HARRAN OTEL, KİLİM OTEL, GRAND URFA OTEL.

4. Gün

Otelimizde alacağımız Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıp, GAP projesiyle sulama alanı olduktan sonra kaderi değişen Harran’a gidiyoruz. Burada ilk üniversite olarak kabul edilen İslam üniversitesini ve tarihi Harran evlerini geziyoruz. Yöresel kıyafetlerle çektirdiğimiz fotoğrafların ardından Urfa merkeze dönüp Halil-ür Rahman ve Rızvaniye Camileri, Balıklı Göl, Ayn-el Zeliha Gölü, Hz. İbrahim makamını ve Ulu camiini gördükten aracımızla buluşup Karagül denince akla gelen ve yakın geçmişte Fırat nehrinin üzerine kurulan Birecik Barajının suları altında kalan Halfeti’ye varıp burada yaklaşık 1 saat sürecek olan (ekstra) tekne turuna katılıyoruz. Rum Kale ve benzeri batıklar, büyük bir bölümü sular altında kalan Savaşan Köyü görülecek yerler arasında. Turumuzun devamında buradan ayrılarak gezimize Dünyanın en zengin Mozaik müzelerinden birisi olan Zeugma Mozaik Müzesi ile başlayacağız. Roma İmparatorluğunun en doğudaki, en önemli kenti olan Zeugma’dan son 15 yılda çıkartılan zengin mozaik koleksiyonunda pek çok mitolojik hikâyenin izini süreceğiz. Müzede ayrıca pek çok arkeolojik parça da sergilenmektedir. Müze ziyaretimizden sonra Gaziantep çarşı gezimizin ardından uçuşumuz için GAZİANTEP Havalimanına siz değerli misafirlerimizi bırakıp İzmir uçuşumuz için işlemlerimiz sonrası, Bir dahaki BİGEZENTUR organizasyonunda buluşmak dileğiyle sizlerden ayrılıyoruz..