istanbul-kultur-turu-konstantinopolis-i-kesfetme-zamani-2-gece-3-gun
Destinasyon İstanbul
Süre 3 gün
Tür Gurup Turu
Tur Kodu 56

İstanbul Kültür Turu, Konstantinopolis'i Keşfetme Zamanı (2 Gece 3 Gün)

4500₺
En düşük fiyat

İstanbul'un büyüsü, kültür ve tarih mozaiği, Avrupa ve Asya'nın kesiştiği noktada, göz kamaştıran camiler, saraylar, parklar ve köşklerle dolu bu eşsiz şehri keşfedin. Şiirler, romanlar ve şarkılarla bezeli İstanbul, sizi bekliyor!

İSTANBUL KÜLTÜR TURU 2 Gece 3 Gün 
 

İstanbul Kültür Turu programı, 2 Gece 3 Gün olarak 5 yıldızlı otelde konaklama imkanı sunuyor.  Şile ve Ağva'nın doğal güzellikleri, Çamlıca Tepesi'nin muhteşem manzarası, Sultanahmet ve Ayasofya'nın tarihi dokusu, Dolmabahçe ve Topkapı Sarayı'nın ihtişamı, Pierre Loti ve Miniatürk'ün büyüleyici atmosferi, Boğaz Turu'nun eşsiz deneyimi ve Adalar'ın huzurlu ortamı sizi bekliyor. Dolu dolu bir İstanbul deneyimi için hazır mısınız? 

2 Gece Yarım Pansiyon konaklama farkıyla ve her aşamada fiyat değişiklikleri olabileceğini unutmayın. 3 gün 3 gece sürecek keyifli  turda İstanbul'un kalbini keşfedin!

Araç Kalkış NoktalarıSaatler
Mavişehir Mavi Bahçe Önü22:30
Bostanlı İskele22:40
Karşıyaka Anıt22:45
Bayraklı Üstgeçit22:50
Fahrettin Altay23:15
Gaziemir Migros Önü23:30
Hatay Üçyol23:45
Lozan Atatürk Lisesi23:45
Bornova Ege Üniversitesi Hastane Önü00:00
Manisa Eski Garaj Önü00:45

1.Gün

Belirlediğimiz hareket noktalarımızdan değerli misafirlerimizi aldıktan sonra, rehberimiz eşliğinde keyifle geçecek turumuz için yolculuğumuza başlıyoruz. Balıkesir, Bursa, üzerinden yolda vereceğimiz gerekli molalarla birlikteilk durağımız olan Ağva’ ya ulaşıyoruz yemyeşil doğası, iki yanında akan Göksu ve Yeşilçay nehirleri, cephesinde Karadeniz'in masmavi suları, birbirinden lezzetli balıkları ile İstanbul'un kuzeydoğusunda yer alan bir doğa harikası olan Ağva’ da Geçireceğimiz keyifli vakitler sonrası manzaralı bir yolculukla Şile’ye geçiyoruz. Tarihi Şile Feneri ve kuşbakışı eşsiz manzaraya sahip limanı gördükten sonra serbest zamanda Öğle yemeğimizi alabilir Şile bezi alış verişi yapabilirsiniz. Daha sonra aracımızla buluşup İstanbul’ a doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. İstanbul’ a ulaştığımızda otelimize geçmeden önce Panorama 1453 Tarih Müzesini geziyoruz ve otelime geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Konaklama: Mahmutbey Mayi Otel vb..

2.Gün

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısından sonra, ilk durağımız içindeki eşyalarla döneminin yaşamını tanıtması bakımından ilginç olan ve ATATÜRK ‘ün ömrünün son yıllarında oturduğu DOLMABAHÇE SARAYI. Avrupa ve Osmanlı stillerinin karışık üslupta inşa edildiği ve dekorasyon unsurlarının tamamına yakınının orijinal yerlerinde sergilendiği İstanbul’un bu en büyük sarayının SELAMLIK bölümünü birlikte geziyor; dünyaca ünlü Hereke Halıları’nı, sedef kakma mobilyaları’ ı, tonlarca ağırlıktaki paha biçilmez kristal avizeler’i ve daha pek çok zengin dekorasyon unsurunu hayranlıkla seyrediyoruz. Bu büyülü anlar sonrası İstanbul’ u denizden görmek için BOĞAZ TURUNA çıkıyoruz. Beşiktaş, Ortaköy, Arnavutköy, Bebek, Rumeli Hisarı, Emirgan, Yeniköy boyunca tarihi yalılar arasından turumuzu tamamlıyoruz. İstanbul’ a gelip Eminönü’nde balık ekmek yemeden olmaz diyor ve öğle yemeğimizi alıp Tarihi Yarımada gezimize başlıyoruz. Topkapı Sarayında, Bab-ı Hümayun, Ayairini, Babüsselam, Saltanat arabaları, Mutfaklar ve porselen kolleksiyonu, Divan-ı Hümayun ve Adalet Kulesi, Hazine (silahlar), Babüssade, Arz Odası, III. Ahmet Kütüphanesi, Kutsal Emanetler Dairesi, Hamam, Topkapı Hazineleri, Mecidiye, Bağdat ve Revan Köşkleri, Kameriye ve Has Bahçe bölümlerini geziyoruz. Daha sonra mimarisi, ihtişamı, büyüklüğü ve işlevselliği yönünden ilk ve son ünik uygulama olarak görülen Ayasofya Camiisi’ni geziyoruz. Ayasofya gezisi sonrası Hipodrom’a geçiyoruz. At ve atlı araba yarışlarının yapıldığı Hipodrom Meydanı’nda Alman Çeşmesi, Mısır Dikilitaşı, Yılanlı ve Örme Sütunları geziyoruz. Sultanahmet Meydanı’na adını veren Türk ve İslam dünyasının en ünlü anıtlarından biri olan Sultanahmet Camii gezisinden sonra otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde .

3.Gün

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısından sonra, Haliç’in kıyısından geçerek Eyüp’e geliyor ve teleferik ile Piyer-Loti’ye çıkarak çaylarımızı Haliç’in eşsiz güzelliği karşısında içiyoruz. Ardından MİNİATURK MÜZESİ’Nİ ziyaret ediyoruz. Ziyaretimiz sonrası Adalar vapuru ile KINALI, BURGAZ, HEYBELİ adayı panoramik görüyoruz. Adalar vapurundan BÜYÜK ADA'da inip rehberimizin anlatımları sonrası vereceği serbest zamanda ada turumuzu yapıyoruz. Turumuzun sonunda tekrar şehir hatlarıyla Bostancı’ ya geçip burada bizi bekleyen aracımızla buluşuyoruz. Güzel anılar ve keyifli dostluklar biriktirdiğimiz bir turumuzu daha geride bırakıp dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Bursa, Balıkesir üzerinden yolda vereceğimiz gerekli molalarımızla birlikte uygun saatlerde İzmir’ de olup bir başka BİGEZEN TUR organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz..

Benzer Turlar