uludag-ve-bursa-nin-buyusu-1-gece-2-gun
Destinasyon Uludağ
Süre 2 gün
Tür Gurup Turu
Tur Kodu 66

Uludağ ve Bursa'nın Büyüsü (1 Gece 2 Gün)

2.399₺
En düşük fiyat

Karın ve kültürün buluştuğu Bursa-Uludağ Turu, kış aylarının en gözde rotası olarak sizi bekliyor. 1 gece 2 gün sürecek bu benzersiz gezide, Uludağ Kayak Merkezi'nde kaymanın heyecanını yaşarken, Bursa'nın tarihi dokusunu keşfedeceksiniz.

Cumalıkızık'ta zamanda bir yolculuğa çıkacak, Ulu Camii ve Kozahan'ın tarihine tanıklık edeceksiniz. Tophane'nin büyüleyici manzarası, Osman Gazi ve Orhan Gazi türbelerinin huzur dolu atmosferi, Emir Sultan'ın mistik havası ve Gölyazı'nın sessiz güzelliği bu turda sizi bekliyor.


BURSA-ULUDAĞ TURU (1 GECE 2 GÜN)

Uludağ Kayak Merkezi'nde kış sporlarının heyecanını yaşayacaksınız. Cumalıkızık'ta tarihin izlerini takip edin. Ulu Camii'nin ihtişamı, Kozahan'ın tarihi dokusu ve Tophane'nin panoramik manzaraları sizi bekliyor. Osman Gazi ve Orhan Gazi türbelerinin huzuru, Emir Sultan'ın mistik atmosferi ve Gölyazı'nın sakin güzelliğini keşfetmeye hazır olun

Erken rezervasyon fırsatıyla 27 Kasım'a kadar avantajlı fiyatlar! Son 8 yılda Uludağ turlarında en çok tercih edilen firma güvencesiyle, Gold 3 City ve Ferro Otellerinde başlayan fiyatlarla konaklama imkanı sağlıyoruz. Üstelik termal, hamam ve ıslak alan kullanımı fiyatınıza dahildir.

Araç Kalkış NoktalarıSaatler
F.Altay Pamukkale Önü06:00
Üçyol Pamukkale Önü06:30
Şirinyer Eroğlu İş Merkezi Önü06:45
Konak YKM Önü07:00
Bostanlı İskele07:15
Karşıyaka Anıt07:20
Bornova Ege Üniv. Acil Önü07:35
Manisa(5M Migros-İtfaiye-Eski Garaj)07:55
Akhisar Tütün Otel08:30

ÖNERİLERİMİZ

 • Rahat ayakkabılar yürüyüşlerinizde konfor sağlar.
 • Spor ve şık kombinler fotoğraflarınızı göz alıcı kılar.
 • Kışlık güneş gözlüğü karın parlaklığına karşı koruma sunar.
 • Kendi kayak ekipman ve kıyafetlerinizi getirebilirsiniz.
 • Termal içlik, kayak çorabı ve eldivenler soğuğa karşı korur.
 • Fotoğraf makinesi, şarj aleti ve powerbank unutulmaz anları yakalamanızı sağlar.


ÖNEMLİ DETAYLAR

 • Tur sırasında koltuk numarası sözü verilmez.
 • Araçlar, belirlenen noktalardan ve saatlerde hareket eder. Lütfen en az 5 dakika önce hareket noktasında olun. Geç kalan veya tura katılmayan misafirler hak talebinde bulunamazlar.
 • Tur kalkış tarihinden önce, araçtaki görevli personelin iletişim numarası, kayıtlı numaranıza SMS olarak gönderilir. Verilen numaranın doğruluğuna dikkat edin, aksi halde iletişimsizlikten misafir sorumludur.
 • 18 yaş altı misafirler, anne veya babalarıyla beraber tura katılmıyorlarsa, gerekli muvaffakatnameyi yanlarında bulundurmalıdırlar.
 • Rehber, hava koşulları veya yol durumuna bağlı olarak programda değişiklik yapabilir.
 • Programda belirtilen oteller ve restoranlar, gerektiğinde benzer standartlarda ve konumlarda alternatiflerle değiştirilebilir.
 • Tur paketi, rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri içerir ve bunlar ayrı olarak değerlendirilemez. Kullanılmayan hizmetler için iade yapılmaz. Bazı turlar ulaşımsız olarak da satılabilir.
 • Yeterli katılım sağlanamazsa, tur başka bir tarihe ertelenebilir veya iptal edilebilir. Bu durumda misafirlere en az 1 gün önceden bilgilendirme yapılır.
 • Hava koşulları, yol durumu, ziyaret edilecek yerlerdeki yoğunluk ve misafirlerin talimatlara uymaması gibi nedenlerle gezilemeyen yerler için şirket sorumluluk kabul etmez.
 • Turların dönüş saatleri, trafik durumuna bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Kesin bir dönüş saati garantisi verilmez.
 • T.C. vatandaşı olmayan yabancı misafirler, programlarımızda ekstra ücret ödemezler. Müze kart sadece T.C. vatandaşlarına verilir. Yeni yayımlanan sirküler, öncekileri geçersiz kılmaktadır.
Dahil OlanlarHariç Olanlar
1 Sabah Kahvaltısı1. Gün Sabah Kahvaltısı
1 Akşam YemeğiKayak Takımı (Kayak Ekipmanı, Baton ve Kayak Botu)
Lüks Araçlar ile UlaşımUludağ Telesiyej Gezintisi Gidiş-Dönüş
Seyahat SigortasıÖğle Yemekleri
Uludağ TransferiClub Etkinliği
Uludağ Milli Park Giriş ÜcretiKişisel Harcamalar
1 Gece Yarım Pansiyon KonaklamaGölyazı Sandal Turu
Profesyonel Kokartlı Rehberlik Hizmeti 
Bigezentur Acente Güvencesi 


 

1.Gün

Siz değerli misafirlerimiz ile güzel bir güne başladıktan sonra yol üzerinde alacağımız kahvaltı ardından. Bursa’nın bizlere Osmanlıdan kalan kültürel mirasını keşfetmek adına ilk durağımız Tophane oluyor. İsmini geçmişte ramazan aylarında iftar ve sahur vaktini haber vermek amacıyla patlatılan toplardan alan Tophane Meydanı'nda tarihi savaş toplarının yanı sıra, saat kulesi, Osmangazi ve Orhangazi Türbeleri, seyir terası, Kurtuluş Savaşı Şehitliği, asırlık çınar ağaçları ve çay bahçeleri yer alır. Tarihte Bursa'nın kurulduğu yer olan meydan, Bursa'nın en güzel seyir teraslarına sahip olan Tophane Meydanı'ndan dilerseniz Bursa Ovası'nı dilerseniz bir kahve eşliğinde Uludağ manzarasını ve Hanlar Bölgesi'ni seyrettikten sonra, durağımız Bursa’nın sembollerinden ULUCAMİİ’yi ziyaret ediyoruz. Ulucamii Yıldırım Bayezid zamanında, 1396-1400 yılları arasında yapılmıştır. Osmanlı camileri arasında çok kubbeli anıtsal yapıların ilkidir.Ziyaretimiz sonrasında hala yaşamakta olan KIZIK köylerinden CUMALIKIZIK bir sonraki durağımız oluyor. Kuruluşu yaklaşık 1300'lü yıllara denk gelmektedir.Bir vakıf köyü olarak kurulan köyde, tarihin dokusu çok iyi korunmuştur ve mimari örnekleri günümüze kadar ulaşmayı başarmıştır. Öğle saatlerine doğru burnumuza kadar kokusu gelen Bursa’nın meşhur Terayağlı İskender Kebabı ve Kestane Şekerlerini tadımlarını gerçekleştirebileceğimiz bir sonraki durağımız olan EMİRSULTAN bölgesine geçiyoruz. Tadımlarımız sonrasında Emirsultan Türbesini ziyaret ediyoruz. Buradan sonra ki durağımız ‘Panorama 1326 Bursa’ Fetih Müzesi, dünyanın en büyük tam panoramik müzesidir. Panoramik müzede, 360 derece dairesel döngü içerisinde fetih günü resmedilmekte olup, Bursa’nın bir beylikten dünya devletine uzanan yolculuğu anlatılmaktadır. 16 tablonun olduğu kronolojik sergi salonunda ise 13.yüzyıl ile başlayan Kayı Türklerinin Bursa'ya doğru ilerlemesi, Bursa'nın fethi ve Bursa'da defnedilmiş ilk 6 Osmanlı padişahının tarihte bıraktıkları önemli izler ve manevi şahsiyetler yer almaktadır. Rehberimizin anlatımlarından sonra dinlenmek adına konaklama yapacağımız otele giriş yapıyoruz. Akşam Yemeği ve Konaklama Otelimizde. **Otellerimiz Merkeze yakın bir konumda seçilmektedir. Arap Şükrü Sokağı,Kent Meydanı,Kozahan ve Kapalı Çarşı'ya yakın konumdadır! *Gece Etkinliği : Dileyen misafirlerimiz club etkinliklerine katılabilir. Konaklama: Gold City Otel,Ferro Otel.

2.Gün

Otelimizde aldığımız açık büfe sabah kahvaltı sonrasında Uludağ Kayak Merkezi 1. Bölgeye gidiyoruz. Rehberimizden Uludağ hakkında bilgiler alırken bu eşsiz manzaranın keyfini çıkarıyoruz. ULUDAĞ’a vardıktan sonra ise gün boyunca sürecek kayak keyfine başlıyoruz kayak yapmak isteyen misafirlerimiz kayak takımı,snowboard,kıyafet kiralamaları yapabilir. Dileyen misafirlerimiz telesiyej kullanarak zirveye çıkabilir şömine başında Uludağ’ın o karlar içerisindeki görüntüsünde sıcak çay ve kahvelerini yudumlayabilirler. 5 Saatlik serbest zamanımız sonunda gün batımına doğru ilerlerken gideceğimiz Gölyazı,müthiş manzarasıyla bizleri karşılıyor. Gün batımına karşı yapabileceğiniz sandal turu sonrasında GÖLYAZI merkezinde 750 yıllık geçmişe sahip AĞLAYAN ÇINAR sizleri karşılıyor olacak. Burada vereceğimiz serbest zamanda gün batımına karşı çay,kahvelerinizi yudumlayabilirsiniz. Bu şirin kasabadan ayrılırken turumuzun sonuna gelmiş bulunmakta olucaz. Dönüş yolumuzda vereceğimiz molalar ile birlikte 23:00-00:00 saatleri arasında tekrardan İzmir’e varmış olup bir sonraki tatil planlamanızda görüşene dek vedalaşıyoruz. Dönüş saatimiz hava şartları,trafik,sis vb. sebeplerden ötürü planlamış olduğumuz saatten geç olabilmektedir. .

Benzer Turlar